ریزش مو سکه ای در آقایان

توسط اسفند ۲۲, ۱۳۹۷مقالات
ریزش مو سکه ای

دلایل هورمونی که باعث ریزش مو سکه ای در آقایان می شود

ریزش موی هورمونی و سکه ای آقایان یکی از انواع ریزش مو است که به طور جهشی و پیشرفت کننده خط رویش موهای شما را فرا می گیرد. این نوع از ریزش بیشتر به عنوان خط ریزش موی آقایان شناخته شده است. اگر مایل به شناسایی بیشتر این مشکل و دلایل آن هستید، در این مقاله از سایت زیبایی رژلب با ما همراه باشید.

دلایل این نوع از ریزش مو

این نوع از ریزش عمدتا از مسایل ژنتیکی بدن انسان شروع می شود و هورمون دی هیدروتستوسترون نقش عمده ای در بوجود آمدن این نوع از ریزش مو دارد. این هورمون دی هیدروتستوسترون یکی از اعضای خانواده هورمون مردانه تستوسترون است که با قسمت های گیرنده فولیکول ها و اثرات کوچک سازی فولیکول ها ارتباط دارد. ریزش مو عمدتا توسط ژن های ما رخ می دهد و این ژن ها نقش مهمی در تصمیم گیری در مورد شروع ریزش مو، چگونگی پیشرفت آن در آینده و میزان از دست دادن مو دارد. فولیکول های مو که به دی هیدروتستوسترون حساسیت دارند، باید مدت زمان قابل توجهی در معرض این هورمون قرار گیرند. دی هیدروتستوسترون در زمان بلوغ به طرز چشمگیری افزایش می یابد، به همین دلیل بسیاری از مردان می توانند وضعیت ریزش مو خود را در زمانی که آنها به سن ۱۸ سالگی می رسند بسیار متوجه باشند.

چرخه رشد یا فاز آناژن فولیکول های خاصی از مو که در الگوی ریزش مو هستند و به مدت طولانی در معرض هورمون دی هیدروتستوسترون قرار گرفته اند، شروع به کوتاه شدن می کنند، و به این ترتیب موهای شما ضعیف تر و کوتاه تر می شوند. در اضافه که، فولیکول های مو تحت تاثیر قرار می گیرند و باعث می شود موهای شما روز به روز ظریف تر شود. فاز آناژن رشد مو شما به طور مداوم کم تر می شود و تمایل به این پیدا می کند که هر بیشتر چرخه رشد مو شما را بدتر کند. در این حالت، ریزش مو به طور کلی در بالای پوست سر دیده می شود و موها در طرفین و همچنین پشت سر سالم  باقی میمانند.

چگونه این بیماری درمان می شود؟

تعداد زیادی از درمان های قابل انجام و دسترسی برای این نوع از ریزش وجود دارد. اما شما باید با توجه به میزان ریزش مویی که دارید نوع درمان خود را انتخاب کرده و استفاده کنید. برای تعیین بهترین روش درمان ریزش مو و همچنین روش و شرایط پیوند مو برای شما، مشاوره با پزشک متخصص برای ارزیابی حرفه ای و مشورت کردن با او ارزش و اهمییت بالایی دارد.

پاسخی بگذارید