میکروپیگمنتیشن سر و فرق آن با تاتو

توسط بهمن ۴, ۱۳۹۷مقالات

امروزه پیشرفت ها و تغییرات بسیار چشمگیری در صنعت و تکنولوژی زیبایی و پزشکی صورت گرفته است که درمان ها و راه های درمانی زیبایی برای ما خیلی بیشتر و بهتر شده است. این پیشرفت ها در تمامی زمینه های درمانی اتفاق افتاد و فعالیت های توسعه آمیزی را آغاز کرد تا ما امروزه بتوانیم بهترین درمان و مناسب ترین تشخیص را برای ریزش مو و دلیل ریزش مو داشته باشیم. این مقاله ای که ما برای شما بعد از انجام مطالعات و تحقیقات فراوان تهیه کرده ایم شامل این نوآوری ها می شود:

شبیه سازی مو که اغلب ما با اسم میکروپیگمنتیشن سر می شناسیم، و تتو سر که شامل استفاده از تجهیزات بسیار تخصصی و میکرو سوزن روی پوست سر می شود.

میکروپیگمنتیشن یک عمل جراحی نیست

این روش توسط سوراخ کردن پوست با یک دستگاه موتور محرک، با استفاده از سوزن های ویژه برای قرار دادن جوهر مخصوص در عمق مناسب پوست اعمال می شود. میکروپیگمنتیشن در حد سطح بیرونی پوست از پوست سر ما استفاده میکند و تصمیم دارد که فولیکول هایی مانند فولیکول های طبیعی موی ما درست کند و شکل دهد. این روش ها سعی میکنند که شکل یک سر کامل تراشیده شده را ایجاد کنند. هدف ایجاد همان تضاد بین پوست سر و مو است. میکروپیگمنتیشن، تکنیک دستکاری نیمه دائمی مبتنی بر ظاهر پوست ما است. این دستکاری و تغییرات بر روی ساختار پوست ما است و این تغیر بین ۲ تا ۳ سال ماندگاری دارد.

فرق میکروپیگمنتیشن با تتو (تاتو)

این رنگدانه ها به روی پوست سر اعمال می شوند و بعد از گذشت مدت زمانی روی پوست ما حل می شوند و بعد از مدتی طولانی تر بطور کامل محو و ناپدید می شوند. میکروپیگمنتیشن را نمیتوان با روش و سوزن های خالکوبی انجام داد زیرا سوزن های بکار گرفته شده در خالکوبی یا تاتو به لایه های عمیق تر پوست نفوذ می کنند.

اگر ما از روش تتو استفاده کنیم، این تغییر و اثر سوزن ها به لایه های پوست ما نفوذ میکند و حتی گاهی منجر به تشکیل پلاکت های پوستی می شود. علاوه بر این، رنگدانه هایی که در تتو استفاده می شود به مرور زمان و گذشت یک مدت تغیر رنگ می دهند و دیگر شکل و رنگ اول و طبیعی خود را ندارند. رنگ های سیاه تتو می توانند در زیر نور خورشید به رنگ سبز یا آبی تبدیل شوند.

این شرایط از تتو میتواند ظاهر و زیبایی شما را مختل کند. به همین دلیل در این فعالیت از جوهر های قابل تجزیه استفاده میکنند. این رنگدانه ها به طور طبیعی به بدن انسان جذب می شوند، که همین به نو به خود در این تغییر رنگ تاثیر دارد. در همین زمان رنگ ها به بدن جذب خواهند شد و همینطور محو نیز می شوند. این شبیه سازی از مو در دو صورت می تواند انجام شود. این دو شیوه تقریبا یکسان انجام می شوند و فقط بعضی از الزاماتشان باهم تفاوت دارد. اولین کار لازم این است که سر خود را بتراشید و هیچ مویی روی سر شما نباشد. قدم دوم هم ایجاد یک پوست سایه دار برای افرادی است که به طور مداوم سر خود را می پوشانند که از ظاهر این تضاد بین پوست سر و موی خود بکاهند.

۱) میکروپیگمنتیشن برای موهای کامل تراشیده شده

هدف از تراشیدن موها تحریک کردن فولیکول های موها هستند. برای این تحریک پذیر کردن شما باید کل موهای خود را بتراشید. این رنگدانه ها در طراحی دوبعدی هستند اما موهای ما در حالتی دیگر سه بعدی هستند. بعد از اینکه سر شما کامل تراشیده شد، این پیگمنتیشن های دو بعدی روی سر شما بکار برده میشوند، با همدیگر کمک میکنند تا ظاهری یکنواخت به سر تراشیده شده ی شما بدهند. این پیگمنتیشن های سر بیشتر برای این زمینه ها کاربرد دارد:

  • افراد مبتلا به ریزش مو شدید
  • افرادی که رویش مو آنها خیلی نرمال و طبیعی نیست
  • افرادی که ریزش مو را در یک الگوی پراکنده تجربه می کنند لازم است که کاملا سر خود را بتراشند.

۲) میکروپیگمنتیشن برای موهای بلند

این نوع از درمان مو در صورتیکه مو تراشیده نشود، بیشتر برای خانم هایی که ریزش مو در قسمت های بالا یا کنار سر دارند استفاده میشود و یا همچنین کسانی که میخواهند قسمتی از سر خود را مخفی کنند یا بپوشانند استفاده می شود. هدف از این نوع درمان بوجود آوردن یک تاثیر اساسی، در هماهنگ سازی رنگ مو های طبیعی شما در قسمت های کم پشت سرتان است.

میکروپیگمنتیشن برای چه کسانی مفید است؟

  1. مریض هایی با ریزش مو کلی: یک حالت ریزش مو مشخص شده که کامل مو روی پوست سر و بدن خود را از دست دادند و بیماران مبتلا به ریزش های سکه ای: یک وضعیت که در نتیجه از دست دادن تمام مو روی پوست سر است.
  2. مریض هایی با ریزش مو سکه ای: عارضه ای است که فقط در برخی نواحی کوچک ریزش مو پیدا میکنند.
  3. افرادی که می خواهند زخم های پیوند مو قبلی خودشان را پنهان کنند.
  4. افرادی که با کم ترین میزان ریزش مو مواجه هستند.
  5. افرادی که می خواهند ظاهر زخم ها را از حوادث، سوختگی و یا هر گونه آسیب های خارجی مخفی کنند.
  6. افرادی که ریزش مو دارند اما نمیخواهند که مو های خود را کوتاه کنند.
  7. افراد مبتلا به ریزش مو که حتی نمیتوانند از طریق پیوند مو از پوشش یا تراکم مو برخوردار شوند.

Join the discussion 2 دیدگاه ها

پاسخی بگذارید