میکروپیگمانتاسیون چیست؟

توسط دی ۱۶, ۱۳۹۷مقالات
میکروپیگمنتیشن صورت

میکروپیگمانتاسیون چیست؟

میکروپیگمانتاسیون یکی از تکنیک هایی است که برای مخفی کردن یک سطح از پوست استفاده می‌شود. احتمالا بدانید تاتو چیست و چگونه انجام می‌شود. میکروپیگمانتاسیون به تاتو از یک جهت شباهت زیادی دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

میکروپیگمانتاسیون یک سوزن است که توسط آن، رنگدانه ها را بین یک لایه از پوست شما تزریق می‌کند و این باعث می‌شود رنگ آن قسمت از پوست تغییر کند. مثلا در میکرواسکالپ نیز از میکروپیگمنتاسیون استفاده می‌شود و توسط آن، رنگدانه ها به صورت دائمی در زیر لایه بالایی سطح پوست قرار می‌گیرد.

این سیستم در جاهای بسیاری کاربرد دارد، مثلا پس از برخی عمل های زیبایی نیز پزشکان از رنگ های مشابه پوست بیمار استفاده می‌کنند تا به وسیله این کار، مثلا در عمل لب، رنگ لب بیمار به حالت اولیه خود شباهت داشته باشد و زیبایی لب از بین نرود به خاطر رنگ آن.

یکی از مشکلاتی که سوزن ها دارند، این است که ممکن است برای چند بیمار مصرف شوند و به همین دلیل، بیماری های زیادی منتقل خواهند شد. اخیرا برای میکروپیگمانتاسیون، از کارتریج های یک بار مصرف استفاده می‌شود که این مشکل را حل کرده اند. البته برای این که مشکل انتقال بیماری های سوزن حل شود، کارتریج یک بار مصرف بایستی کاملا استریل و تمیز شده باشد، در غیر این صورت احتمال انتقال بیماری همچنان وجود خواهد داشت.

به طور کلی، امروزه این سیستم جهت تقریبا تمام کارهای ظاهری افراد انجام می‌شود و می‌توانید از آن جهت درمان ماه گرفتگی، پر کردن بخش هایی از سر که مو ندارند میکروپیگمنتیشن پوست سر، استتار کردن محل زخم های صورت و بدن و به طور کلی هرگونه عدم تطابق رنگ استفاده کنید.

میکروپیگمنتیشن ریش و سیبیل

میکروپیگمنتیشن ریش و ابرو به دلیل بیماری مختلفی که باعث ریزش موی این نقاط از بدن می‌شود، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بیماری هایی مثل آلوپسی، آره آتا یا حتی سوختگی ها می‌توانند موجب ریزش دائمی یک تکه از ریش یا ابرو شوند. در آقایان به دلیل عدم امکان استفاده از لوازم آرایشی، باید به شکل دیگری این نقاط خالی را پوشانید. یکی از بهترین راهکارها برای این مورد، میکروپیگمنتیشن ریش و ابرو است.

این کار دقیقا همان مزایای میکرواسکالپ را دارد و مانند اسکالپ سر انجام می‌شود. در این فرآیند، خطوطی در راستای ریش و ابروی شما بر روی پوست ایجاد می‌شود که این کار باعث عدم خالی ماندن آن تکه از پوست می‌شود و هرکه شما را ببیند، فکر خواهد کرد که آن تکه از ریش شما مثل سایر ریش شما کامل و درست است.

همانطور که قبلا گفتیم، اسکالپ یک روش درمانی موقتی برای شما نیست! بلکه کاملا دائمی است. در این روش رنگدانه ها به داخل پوست شما تزریق می‌شوند و برای همیشه آنجا خواهند ماند تا همیشه تاثیر خود را روی پوست شما داشته باشند. در صورت نیاز به میکرو ریش و ابرو، می‌توانید با کارشناسان ایران اسکالپ در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید