انجام اسکالپ برای بیماری آلوپسی

توسط آذر ۱۷, ۱۳۹۷مقالات
میکروپیگمنتیشن

آلوپسی یک بیماری است که به موجب آن، بخش کوچک یا بزرگی از سر شخص دچار اصطلاح رایج کچلی می‌شود. برای درمان آلوپسی و یا ریزش موی سکه ای، راه درمانی قطعی و دائمی وجود ندارد، ولی برای اینکه از دیده شدن آن جلوگیری شود راه های مختلفی وجود دارد که بهترین آن استفاده از اسکالپ برای آن نقطه سر است.

منظور از نداشتن درمان قطعی برای آلوپسی، این است که در صورتی که مصرف دارو های بیمار مبتلا به آلوپسی قطع گردد، ریزش موی وی مجددا شروع خواهد شد و ریزش مو مثل قبل یا حتی با سرعت بیشتر ادامه پیدا می‌کند.

همانطور که شاید اطلاع داشته باشید، آلوپسی می‌تواند به مرور بزرگ شود و این بزرگی تا حدی زیاد شود که موجبات طاسی سر شخص را فراهم آورد. برای همین، بسیاری از افرادی که مبتلا به آلوپسی هستند، مجبور به کاشت مو می‌شدند، البته در حال حاضر راه حل های بهتری برای درمان آلوپسی وجود دارد، مثل انجام اسکالپ موی سر (البته این اقدامات درمانی نیستند، چراکه این بیماری درمان قطعی ندارد، بلکه صرفا باعث عدم دیده شدن پوست سر شما می‌شوند).

اسکالپ آلوپسی برای طراحی، تقریبا در تمام سر طراحی می‌شود، یعنی علاوه بر خط پیشانی، خط ریش و حتی خط پشت سر شما نیز طراحی می‌شود. این مورد البته شباهتی به اسکالپ اسپرت نیز دارد که در آینده بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. اگر شما نیز مبتلا به آلوپسی هستید، پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین ما در ارتباط باشید، اسکالپ در واقع شبیه سازی فولیکول مو در پوست سر است و نکته مهم در مورد آن، دائمی بودن آن است. همه این موارد به کمک یکدیگر باعث شده اند تا این درمان مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرد و حتی جایگزینی برای کاشت مو نیز محسوب شود.

پاسخی بگذارید