پوستیژ سر بهتر است یا اسکالپ؟

توسط بهمن ۲۵, ۱۳۹۷مقالات

پوستیژ بگذاریم یا اسکالپ انجام دهیم؟ این سوال شاید برای شما هم پیش آمده باشد. پوستیژ یا همان کلاه گیس، درست همانند اسکالپ مزایا و معایب خود را دارد. در این مطلب تصمیم داریم تا برای شما توضیح مفصلی در مورد مزایا و معایب پوستیژ و اسکالپ بدهیم و مقایسه ای میان این دو داشته باشیم.

کلاه گیس از زمان های خیلی قبل تر وجود داشته و راهکاری رایج برای کسانی بوده است که موی خیلی کمی داشته اند. امروزه البته کاربرد آن به اندازه گذشته نیست چراکه روش های درمانی بیشتر شده اند، ولی بازهم طرفداران خود را دارد. مهم ترین نکته درباره پوستیژ (کلاه گیس یا کلاه مویی) این است که می‌توانید با برداشتن آن، موی خود را به حالت طبیعی خود بازگردانید. این مورد به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن و فقط جایگزینی یک کلاه گیس با نوع دیگر، مدل موی خود را به طور کامل تغییر دهید.

فاکتور مثبت دیگر در استفاده از پوستیژ این است که قیمت آن از روش های درمانی ارزان تر است. تفاوت قیمت معمولا چشم گیر می‌باشد چراکه پوستیژ یک راه حل موقت برای مو می‌باشد ولی راهکارهای درمانی به صورت دائمی هستند. نگهداری و شست و شو کلاه گیس نیز بسیار ساده تر و سریع تر می‌باشد.

اصلی ترین نقطه ضعف پوستیژ در این است که می‌تواند باعث ایجاد بیماری در پوست شما شود (در صورتی که موارد بهداشتی به صورت کامل رعایت نشوند). هم چنین مورد قابل توجه دیگر این است که کلاه گیس موی خود شما نیست که وزنش را روی سر و گردن خود احساس نکنید. کلاه گیس باعث می‌شود تا شما بر روی سر خود احساس سنگینی کنید. علاوه بر همه این موارد، خواه ناخواه با خود به این فکر خواهید بود که “نکند پوستیژ از سر من کنده شود”.

از نظر قیمتی البته همانطور که گفته شد، به طبع اسکالپ گران تر از کلاه گیس است که امری کاملا طبیعی و مشخص می‌باشد. در اسکالپ شما نمی‌توانید مدل موی خود را تغییر دهید و تغییر مدل موی شما نیازمند طی کردن فرآیندها طبیعی است. به طور کلی اسکالپ باعث می‌شود شما مثل سایر افراد عادی باشید و کم پشت بودن موهایتان به طور کامل درمان شود، ولی پوستیژ سر بیشتر حکم مخفی کردن مشکل را دارد.

پاسخی بگذارید