عوارض کاشت مو به روش های قدیمی

توسط اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۸مقالات
عوارض کاشت مو

عوارض کاشت مو شاید در نگاه اول به نظر زیاد نباشند ولی در واقع اینطور نیست. مانند سایر روشهای زیبایی، طبیعتا کاشت مو هم عوارضی برای شما خواهد داشت که در این مطلب تصمیم داریم به آن بپردازیم. در کاشت مو معمولا دو روش محبوب بوده اند، یکی FIT و یکی FUT که اولین مشکل برای بیماران معمولا این است که ورم هایی در اطراف پیشانی و چشم هایشان بوجود می‌آورد که به دلیل تزریق هایی است که انجام می‌شد.

مشکل رایج بعدی در کاشت مو معمولا نکروز شدن بخشی از مو است که معمولا آزادهنده نیز هست. نکروز شدن به معنی این است که بخشی از مو خالی شده و مو رشد نمی‌کند (مانند آلوپسی که قبل تر در موردش صحبت کرده ایم). نکروز شدن جزء رایج ترین عوارض کاشت مو است و بین ۷۰ تا ۸۰ درصد افرادی که مو می‌کارند معمولا این مشکل را تجربه می‌کنند.

مشکل بعدی معمولا مربوط به مور مور شدن سر شما و ناحیه کاشت مو خواهد بود. این موضوع ارتباط کاملا مستقیمی با داروی بی حسی استفاده برای شما دارد. البته این مورد اخیرا کمتر پیش می‌آید ولی بازهم می‌تواند یکی از عوارض کاشت مو به حساب بیاید.

مشکلی که معمولا برای افراد آزاردهنده است، این است که تا چند روز پس از کاشت مو، درد در ناحیه کاشت دارند که امری طبیعی است. حتی قرمزی پوست و موارد این چنینی تا ۶ ماه پس از کاشت مو می‌تواند ادامه داشته باشد.

عوارض جانبی دیگر در این دو روش بسیار زیاد تر از این چند مورد محدود بوده اند، ولی این موارد اصلی ترین ها بودند. مثلا یک عارضه جانبی جالب دیگر، سکسکه افرادی بود که کاشت مو می‌کردند. امروز البته این روش ها منسوخ شده اند و کمتر از آن ها استفاده می‌شود، در مقاله های آینده بیشتر به عوارض کاشت مو به روش های نوین خواهیم پرداخت.

ولی اگر میخواهید بدون انجام کاشت مو از شر طاسی سر و یا استفاده از تاپیک راحت شوید (مضررات استفاده از تایپک را میتوانید از اینجا مطالعه کنید) پیشنهاد ما به شما انجام اسکالپ است که بدون کوچکترین عوارضی زیبایی و اعتماد به نفس را به شما باز خواهد گرداند.

پاسخی بگذارید