تفاوت میکروبیلدینگ و میکروپگمنتیشن چیست؟

توسط اسفند ۶, ۱۳۹۷مقالات
میکروبیلدینگ

تفاوت میکروبیلدینگ و میکروپگمنتیشن در چه چیزایی است؟ این دو اصطلاح بسیار رایج در طی سال های اخیر خیلی بیشتر به گوش می‌خورد و همیشه این سوال برای اشخاص پیش می‌آید که مزایا و معایب هریک از این دو چه هستند؟ کدامیک بهتر است؟ فرقشان در چیست؟ در این مطلب سعی داریم اول برایتان مقایسه ای بین تاتو و میکروبیلدینگ داشته باشیم و سپس به بررسی دقیق تفاوت میکروبیلدینگ و میکروپگمنتیشن بپردازیم.

تفاوت میکروبیلدینگ و تاتو

در بحث تاتو ابرو، از دستگاه های الکتریکی و برقی استفاده می‌شود تا جوهر را به زیر پوست شما انتقال دهند ولی در میکروبیلدینگ این کار توسط دست انجام می‌شود و رنگدانه ها به جای زیر پوست، در زیر لایه اولیه پوست قرار داده می‌شود. مشکل خیلی مهم دیگر تاتو این است که درد زیادی را برای شما به همراه دارد، ولی این درد در میکروبیلدینگ بسیار کمتر احساس می‌شود. نتیجه نهایی کار شما در میکروبیلدینگ نیز بسیار زیباتر خواهد بود چراکه فرآیند آن طوری است که نقاط ایجاد شده بر روی پوست شما، یکدست و یک اندازه نیستند، این موضوع باعث می‌شود تا طبیعی تر جلوه کند و زیبایی خاصی به ابرو شما خواهد داد.

تفاوت میکروبیلدینگ و میکروپگمنتیشن

انجام میکروبیلدینگ ساده تر از میکروپگمینتیشن است و این راحت تر بودن به معنی نیاز به تجربه نسبتا کمتر کسی است که برای شما میکروبیلدینگ را انجام می‌دهد، به عبارت دیگر، برای داشتن نتیجه یکسان در میکروبیلدینگ و میکروپگمینتیشن، میکروپگمنتور شما باید تجربه بیشتری داشته باشد.

از طرف دیگر اما نکته مهمی که وجود دارد میزان ماندگاری رنگدانه ها در زیر پوست است. در میکروبیلدینگ بخاطر خراش هایی که ایجاد می‌شود، زمان پاک شدن رنگ سریع تر است و ترمیم آن حدود ۶ ماه پس از اولین دوره است، اما در میکروپگمنتیشن ماندگاری رنگ به دو یا حتی سه سال هم ممکن است برسد.

در میکروبیلدینگ همیشه بر روی پوست شما زخم هایی ایجاد می‌شوند و این زخم ها در هر بار تکرار، لازم است ایجاد شود. این تداوم باعث می‌شود در طولانی مدت احتمال مشکلاتی مانند دائمی شدن زخم ها بر روی پوست یا موارد این چنینی زیاد تر شود.

پاسخی بگذارید