میکرواسکالپ سر بهتر است یا کاشت مو؟

توسط اسفند ۲۵, ۱۳۹۷مقالات
کاشت مو

میکرواسکالپ سر بهتر است یا کاشت مو؟ این دو راه های رایجی هستند که معمولا افراد مبتلا به کم مویی و یا طاسی برای حل مشکل خود انتخاب می‌کنند. اما در مرحله مشاوره معمولا این سوال برای بیماران پیش می‌آید که واقعا فرق این دو باهم چیست و کدامیک را باید انتخاب کنم؟ در این مطلب به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

در واقع اگر بخواهیم بررسی کنیم، میکرواسکالپ سر کارش پرپشت نشان دادن مو می‌باشد ولی کاشت مو کار دیگری انجام می‌دهد. در کاشت مو، شما مو را از قسمت های مختلف بدن خود بر روی سرتان می‌کارید و این مو برای شما مثل موی اولتان رشد خواهد کرد، ولی در میکرواسکالپ سر، رنگدانه ها به پوست شما تزریق خواهند شد تا بدینوسیله موی شما پرپشت تر دیده شود.

از نظر سختی کار اگر بخواهیم این دو مورد را باهم مقایسه کنیم، کار اسکالپ سر بسیار ساده تر از کاشت مو است و دوره مراقبت پس از اتمام کار هم بسیار کم تر از کاشت مو می‌باشد، به همین دلیل هم هزینه‌ی تمام شده میکرواسکالپ سر بسیار کمتر از کاشت مو خواهد شد. این کاهش سختی و هزینه به طبع باعث کاهش زمان انجام کار می‌شود و باعث می‌شود میکرواسکالپ سر راهی زود بازده تر به حساب آید.

یکی دیگر از برتری های میکرواسکالپ سر نسبت به کاشت مو در این است که شما پس از کاشت مو نیاز دارید تا مدتی صبر کنید تا بتوانید نتیجه کار را بر روی سر خود مشاهده کنید، ولی در میکرواسکالپ، به محض خروج از مطب می‌توانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید و نیازی به صبر کردن نیست.

یکی دیگر از موارد در کاشت مو این است که ممکن است، بعد از چند سال دوباره همین موهای کاشته شده نیز دچار ریزش شوند و یا اصلا بقیه موهای سر شما (بغیر از موهای کاشته شده) بریزند و دوباره دچار کم پشتی شوید ولی با انجام میکرواسکالپ دیگر این مشکل برای شما بوجود نخواهد آمد.

و آخرین موضوعی که تصمیم داریم به بررسی آن بپردازیم، موردی است که تا به حال زیاد راجع به آن برای شما گفته ایم. میکرواسکالپ کمترین میزان مراقبت و محدودیت را نسبت به روش های مشابه با خود دارد. مراقبت های پس از انجام میکرواسکالپ سر بسیار ساده هستند و شما را مثل مراقبت های پس از کاشت مو محدود نخواهند کرد.

پاسخی بگذارید