دم اسبی کردن مو و ریزش مو

توسط خرداد ۴, ۱۳۹۸مقالات
دم اسبی کردن مو و ریزش مو

دم اسبی کردن مو در میان خانم ها و به خصوص خانم های جوان بسیار باب شده و مشاهده می‌شود. این کار بسیار زیباست و ظاهر موهای خانم ها را زیبا می‌کند، ولی اگر موهای شقیقه شما ریزش دارد، پیشنهاد می‌کنیم از دم اسبی کردن مو خود، خودداری کنید. شاید این موضوع را بقیه هم گفته باشند، ولی با خود فکر کنید که دم اسبی نبستن مو باعث می‌شود احساس گرما کنید و موهایتان برایتان دشواری ایجاد می‌کنند، ولی اگر می‌خواهید ریزش مو نداشته باشید، چاره ای نیست. مدل های دیگری هم برای بستن مو هستند که باعث مشکل نمی‌شوند، سعی کنید از آن ها استفاده کنید.

هنگامی که موهای خود را به صورت دم اسبی می‌بندید، خواه ناخواه موهایتان را تحت فشار قرار می‌دهید و با کش می‌بندید. این موضوع یک فشار بر موی شماست، و پس از بستن موهایتان نیز به دلیل تجمع موها، باز هم فشار به ریشه موهایتان می‌آید. این دو فشار باهم ممکن است برایتان خیلی فشار محسوسی به حساب نیاید، ولی فشار وارده برای ریشه موهایتان بسیار زیاد است و باعث ریزش می‌شود. دکتر میرمیرانی گفته است: ” چیزی که شما از موهایتان مشاهده می‌کنید، مانند نوک کوه یخی است که از آب بیرون زده است. در زیر پوست شما اتفاقات بسیار زیادی درحال اتفاق افتادن هستند “.

استفاده از راهکارهای تقویت مو برای همه افراد و داروهای مختلف زمانی برای شما بیشترین نتیجه را خواهند داشت که کارهایی که از دست شما برمی‌آید را نیز به نحو احسنت انجام دهید. مثلا تاثیر سشوار کردن بر ریزش مو را قبلا توضیح داده ایم، سعی کنید برای سشوار کردن موهای خود، ریشه مو را با سشوار نسوزانید. یا از دم اسبی کردن مو خودداری کنید (یا اگر خیلی به دم اسبی بستن مو علاقه دارید، موهایتان را شل تر ببندید تا فشار کمتری به ریشه مو وارد شود).

با راهکارهای ساده جلوگیری از ریزش مو می‌توانید به طرز قابل توجهی به روند درمانی خود کمک کنید. البته که این راهکارها معمولا عادات اشتباه افراد هستند، اگر الگوی ریزش موی شما نوع خاصی باشد و از این موارد نباشد، در کنار رعایت نکات این چنینی، باید به پزشک متخصص نیز مراجعه کنید تا مشکل اصلی نیز رفع گردد.

پاسخی بگذارید