درمان کم پشتی مو و راهکارهای موثر آن

توسط اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۸مقالات
درمان کم پشتی مو

جلوگیری از ریزش مو برای درمان کم پشتی مو ها یکی از کارهایی است که همه باید انجام دهند، حتی اگر مشکل کم پشت شدن یا کم مویی و ریزش مو ندارید، بازهم موارد زیر می‌توانند به شما کمک کنند تا موهای خودتان را برای مدت طولانی تری بر روی سر خود داشته باشید و یا اگر دچار ریزش مو هستید با انجام این موارد برای درمان کم پشتی مو های خود اقدام کنید.

بهداشت مو خوب است ولی نه بیش از حد!

تمیز بودن مو مطمئنا یکی از اصلی ترین راهکارهایی است که باید انجام شود تا باعث کم شدن ریزش مو شود، ولی توجه داشته باشید هرکاری بیش از حد اگر انجام شود، مشکل ساز می‌شود. حمام رفتن روزانه کاری واجب است ولی سعی کنید هر روز شامپو نزنید، چراکه مواد شیمیایی بیش از حد برای موهای شما مضر هستند. برای مثال می‌توانید هر روز به حمام بروید، ولی یک روز در میان شامپو بزنید و در روزهایی که شامپو نمی‌زنید، سر خود را با آب خالی بشویید.

به غذای خود اهمیت دهید

تغذیه در بحث پوست و مو همیشه جزء تاثیر گذار ترین موارد بوده اند و اگر بررسی کنید، اصولا کسانی که تغذیه مناسبی ندارند (مثلا زیاد غذاهای فست فودی می‌خورند)، پوست و موی چندان خوبی ندارند. در رژیم غذایی خود همیشه میانه رو باشید و سعی کنید تمام مواد مفید برای بدن خودتان را در غذای خود بگنجانید. برای داشتن یک رژیم غذایی غنی و مناسب پیشنهاد می‌کنیم به دکتر تغذیه مراجعه کنید و برنامه غذایی مناسب خود را دریافت کنید.

حرارت زیاد از حد برای مو خوب نیست

مو یکی از عوامل بسیار موثر در زیبایی هر شخص است، طبیعتا اگر موی شخص نامرتب باشد این موضوع تاثیر عکس برای فرد دارد. سعی کنید موی خود را بعد از حمام حالت دهید و بدون وسایل دیگر و به صورت طبیعی خشک کنید، ولی اگر می‌خواهید سشوار بکشید هم سشوار را در دمای بالا نگذارید، چراکه باعث آسیب به موی شما می‌شود و ریزش موهایتان را به طرز چشم گیری افزایش می‌دهد. سشوار را در دمای متوسط بگذارید (در حدی که مستقیما روی پوست دست خود بگیرید دستتان نسوزد و بتوانید تحمل کنید) و طولانی مدت بر روی یک تکه از مو نگاه ندارید، دائما در بخش های مختلف سر خود سشوار را جابجا کنید تا موهایتان به خاطر دریافت حرارت بیش از حد مشکل دار نشوند.

مدل موی خود را عجیب درست نکنید

مدل های عجیبی که برای مو درست می‌کنند اصولا نیازمند حرارت زیاد هستند تا شکل بگیرند، یا در برخی مدل ها باعث تحت کشش قرار گرفتن مو می‌شوند. مدل موی ساده هم زیباتر است و هم سالم تر، جمله معروفی داریم که می‌گوید “زیبایی در سادگی است”. مدل موهای عجیب و غریب معمولا باعث آسیب به موهای شما ‌می‌شوند.

شانه کردن مو برای مو مفید است

این مورد هم باعث زیبایی موهایتان می‌شود و هم برای سلامت موهای شما خوب است. البته این کار را خیلی زیاد انجام ندهید، روزانه یک بار برای شانه کردن مو ها کافیست. شانه کردن مو باید توسط شانه ای با دندانه‌های درشت تر انجام شود.

در بالا نحوه درمان کم پشتی مو پیش از شروع ریزش را مطرح کردیم، اگر ریزش موی شما خیلی زیاد است، باید فکر راهکارهای درمانی دقیق تر و حرفه ای‌تر باشید، مثلا استفاده از محلول هایی مثل ماینوکسیدیل یا محلول های درمانی مشابه. ولی برای این مورد پیشنهاد می‌کنیم دارویی را خودتان تجویز و استفاده نکنید، به پزشک متخصص مراجعه کنید تا نوع ریزش مو تشخیص داده شود، ولی اگر دچار طاسی و کم پشتی هستید و دنبال یک روش دائمی و قطعی برای درمان کم پشتی مو خود میگردید ما به شما انجام اسکالپ را پیشنهاد میکنیم.

پیشنهاد مطالعه: “اسکالپ چیست

جهت مشاهده نتیجه اسکالپ نیز میتوانید به صفحه نمونه کارهای اسکالپ مراجعه کنید و یا صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

پاسخی بگذارید